Menu

Josef HULK

Když mě můj kamarád nedávno poslal odkaz na video s Nikolovou prací hned jsem si řekl že by se mi něco v tomto stylu taky líbilo, proto jsme Nikolu kontaktovali, poslali představu o co by mělo jít, no a pak už to šlo rychle. Nikola poslal vizualizaci, přijel, trochu jsme pokecali a šel malovat, bylo super sledovat jak s malbou postupuje, nikdy před tím jsem nic takového neviděl a výsledek opravdu stojí za to. Jsem moc rád že jsem mohl Nikolu poznat nejen jako umělce ale i jako člověka a jsem velice pyšný že můj pokoj zdobí jeho malba. Takže Nikolo ještě jednou moc děkuju a až bude ta garáž tak se na 100% ozvu :)

Zobrazit více

Mgr. Jiří Caha

"S Nikolou spolupracujeme již 4 roky, realizoval u nás 3 větší projekty a vždy jsme byli velmi spokojeni s jeho dílem a to nejen s konečným výsledkem. Musím říci, že s Nikolou se velmi dobře spolupracuje. Je jako umělec vnímavý vůči našim měnícím se představám, které dokáže nakonec ještě lépe dát na "zeď" než na papír. Výsledná práce byla vždy ještě lepší než dohodnutý návrh. Cením si na něm nejen jeho tvůrčí schopnosti, ale i trpělivosti v procesu přípravy. Poslední věc, kterou u nás dělal byla opravdu nejrozsáhlejší a svým způsobem riziková. Šlo o nástřik 12 velkých ploch v 1. patře fasády domu do hlavní ulice, který má specifickou architekturu. Jsem rád, že výsledek je tak dobrý, že i konzervativní jedinci chválí a oceňují oživení designu našeho domu, který konečně nepůsobí jako ústav či úřad, ale přívětivé místo pro každého."

Zobrazit více

Markéta Sofie Slavík

Na Nikolu jsem narazila na fb úplně náhodou. Ale vlastně náhody neexistujou, takže to nějak vesmír zařídil, asi:) Na jeho tvorbě se nám s manželem líbí, že dokáže rozpracovat Váš návrh a otiskne do něj kus sebe sama. Nic nekopíruje, snaží se najít společnou vizi toho, co chce klient a toho jak to vidí on. Sloní mandala, kterou nám vytvořil na stěně v novém bytě je pro mě synonymem svobody. Doufám, ze se brzy potkáme u další bíle stěny, kterou změní k nepoznání. Díky moc!

Zobrazit více

Mgr. Blanka Slováčková-Jaščišáková

Moc děkujeme za úžasnou výzdobu naší klubovny. Ztvárnění psa při obraně mělo velký úspěch zejména při naší akci pořádané pro veřejnost pro děti z okolí. Celá výzdoba je zajímavá a dotváří atmosféru na našem cvičišti. Moc děkujeme.

Zobrazit více

Karin Bědroňová

Zřejmě jako většina rodičů, i my jsme do dětských pokojíků našich ratolestí chtěli něco originálního a něco, co by naše děti vystihlo. Na doporučení jsme oslovili pana Nikolu V. Po několika našich diskuzích jsem měla jasno a upřímně jsem byla ráda, že jsme se rozhodli právě pro něj. Když pominu jeho příjemný a profesionální přístup, tak dílo, které vytvořil nás upřímně oslnilo. Navíc jsme měli k dispozici ty nejupřímnější kritiky, naše děti. Syn je vášnivým vyznavačem asijských bojových umění a Nikolovi se podařilo na zeď promítnout jak jeho vzor Bruce Leeho, tak myšlenku dobra a zla v pojetí boje Šoguna s Drakem. V holčičím pokoji se Nikolovi podařilo promítnout tvář naši malé do snové víly. Obě naše děti jsou nadšené. Nemáme co vytknout, můžeme už jen zírat. Bylo nám ctí potkat se s umělcem, který se narodil s darem...

Zobrazit více

Mgr. Alena Kubíčková

Myslím, že projektový den s graffiti se vydařil, děti to bavilo a byla jsem opravdu překvapená, protože jsem nečekala, že se něco takového podaří.

Zobrazit více

Fitcentrum ESO Ostrava

Hledali jsme dlouho nějakého malíře a grafika, nakonec jsme na doporučení našli co jsme hledali. Super přistup a nápady za rozumnou cenu. Malba trvala zhruba 18hodin, ale výsledný efekt je k nezaplacení. Lidé si to ve fitku fotí a říkají, že by to chtěli mít doma. Všem Nikolu doporučujeme a pokud chcete vidět malbu na živo, zastavte se k nám do Fitcentra Eso na Dubině v Ostravě.

Zobrazit více

Kristýna Jurajdová

Dlouho jsme uvažovali koho si na spolupráci vybrat, než padla karta právě na Nikolu. Jaguár má být pro naši firmu symbolem síly a dominance a proto jsme hledali někoho, kdo tyto vlastnosti má.
Právě proto jsme důvěru vložili do Nikoly, jelikož je to pro nás člověk, který je nejen silný ale svými kresbami bude velice brzy také dominantní ve své branži. Spolupracovalo se nám skvěle, Dílo, jak tomu musím říkat, bylo dokonáno do konce ve velice krátkém času a již nyní se na náš jaguár kouká v naší kanceláři.
Pro malé i velké projekty mohu Nikolu pro spolupráci jedině doporučit.

Zobrazit více

Laďka Kopřivová s rodinou

Jako hodně lidí i my jsme si do našeho nového domu přáli hezkou výzdobu, měla splňovat parametry: hezká, podtrhující ráz interiéru a jako perličku jsme chtěli něco originálního pro naši rodinu. Samozřejmě jsme začali hledat možné tapety, ale nic neodpovídalo zcela představám, všechno bylo tak nějak stejné. Postupně uzrával čas a myšlenka v hlavě na grafity. Google na dotaz "interiérové grafity" našel stránky Nikoly Vavrouse a hned se nám to zalíbilo. Nebudu zastírat, že ocenění v soutěži "živnostník roku" nám trochu ulehčilo rozhodování. Od prvního telefonátu do konečné realizace už šlo všechno jako po másle. Zadání znělo: abstrakce a měli jsme požadavky na barevné sladění do interiéru. Nikola přišel s návrhem, který jsme jenom lehce usměrnili v rámci telefonických diskuzí. Konečná podoba vlastně vznikla až na stěně a byla bezvadná. Každý den nám dělá radost. Děkujeme!

Zobrazit více

Karel Deuscher

Byli jsme dlouhodobě nespokojeni se stavem Křížového podchodu, řešili jsme to výmalbou na bílou barvu a už tehdy jsme si uvědomovali, že ten prostor chce něčím naplnit. Byl tedy uspořádán festival UNITED COLOURS, který přinesl umění graffiti, dneska už podchod každého donutí zvednout oči, podívat se kolem sebe a vidět že graffiti může být i velmi pěkné umění.

Zobrazit více

Milan Zakřevský

Nikolu znám již léta, ale teprve před nedávnem, kdy jsme řešili v naši obci Vendryni poničenou a počmáranou opěrnou zeď, jsem si na něj vzpomněl. Myšlenka, jak opravit, zkulturnit a zároveň ozvláštnit zeď u komunikace, jež vede středem obce, byla na světě. Již při sestavení návrhu byla spolupráce výborná. Nikola měl velkou trpělivost při zpracování vize, kdy neúnavně naslouchal všem požadavkům zástupcům naši obce. Celý konečný koncept pak se svým kolegou o jednom teplém víkendu dostali na zeď. Dobrá věc se podařila. I anketa prokázala, že se dílo líbí nejen "vendryňákům" ale i přespolním. Zeď je dlouhá a věřím, že jsme se neviděli naposled. Spolupráce na jedničku. Nikolo, děkujeme za profesionální přístup i provedení.

Zobrazit více

Monika Volfová

Chtěla jsem něco nového pro tvorbu interiérů, jakoby třešničku na dortu, něco originálního, neotřelého, něco, kde bude mít klient záruku naprosté jedinečnosti výsledného díla a navíc bude ušito přímo na míru. Napadlo mě graffiti , streetart a...NAŠLA jsem !!! NIKOLA dovede přání klienta k naprosté dokonalosti. Cením si jeho profesionality a přátelského jednání. Děkuji moc Nikolo

Zobrazit více

Iva Sandriová, RNDr.

Nikolu Vavrouse znám z Havířova jako člověka, který byl oceněn městem za přínos v kulturní oblasti Pracovala jsem tenkrát na úřadě, jeho jméno jsem si zapamatovala a po letech, kdy jsem se stala ředitelkou technické střední školy v Karviné a chtěla jsem ku příležitosti 65. výročí školu zpropagovat, tak jsem si na Nikolu Vavrouse vzpomněla a jeho umění se mi hodilo do mého záměru propagace technických oborů. Zúčastnil se celodenní akce školy na náměstí v Karviné Fryštátě, kde vytvořil 2 obrazy s technickou tématikou, které škola použije pro výzdobu interiéru. Obrazy jsou stylově blízké dnešní mladé generaci a snad jim tak prohloubí vztah k technickým oborům.
Zdravím a děkuji za spolupráci

Zobrazit více

Mgr. Bohdana Rywiková

Před časem jsme u nás ve Čtyřlístku – centru pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, řešili poněkud kuriózní problém: Podařilo se nám získat z Evropských fondů finanční prostředky na vybudování nového plotu kolem rozsáhlého pozemku jednoho z našich zařízení, Domova na Liščině v Ostravě – Hrušově. Plot i s kamerovým systémem se podařilo vybudovat, ale na druhé straně – z estetického hlediska nebyl šedý plechový plot „nic moc“. Obrátili jsme se proto na pana Nikolu Vavrouse s jehož pracemi jsme se již setkali v ostravských ulicích, a nabídli jim tuto rozměrnou plochu jako možnost, kde mohou uplatnit svou tvůrčí fantazii, která by na druhé straně mohla nabídnout nejen našim klientům, ale i kolemjdoucím lidem příjemný estetický zážitek. Pan Vavrous se této příležitosti chopil s nadšením a tak již několik let vzniká na plotě, měřícím více než 600 metrů, úctyhodné výtvarné dílo tak trochu „na pokračování“. Prolínají se v něm nálady různých ročních období a postupem času se zrodil i velmi přátelský vztah mezi tvůrcem a klienty i zaměstnanci domova. Všichni také s velkým zájmem sledují, jak jeho zdánlivě nekončící dílo pokračuje a čím je ještě překvapí. Trvá v čase a přitom je velmi nadčasové. Původní plot se pod tímto pouličním obrazem zatím téměř ztratil, nikdo jej už takto nevnímá. Zůstalo „jen“ spray-artové dílo, jež působí více než pozitivně na klienty domova a zároveň nenechá bez povšimnutí nikoho, kdo jde právě kolem.

Zobrazit více

Jan Kapolka

Pozvali jsme si Nikolu Vavrouse osvěžit interiér naší mexické restaurace několika malbami. Jednalo se o několik velkých kaktusů, které zvládl naprosto bravurně a vypadají opravdu skvěle a také o malbu mexické krajiny na přední stranu výdejního pultu. Nikolovi jsem sdělil své představy o tom, jak by zhruba měla malba vypadat a co by měla obsahovat, poté bylo vše přenecháno jeho kreativní mysli, kdy celou krajinku v rychlém sledu vymyslel a doladil do posledního detailu. Spolupráce byla rychlá a naprosto profesionální, doporučuji všude, kudy chodím.

Zobrazit více

Petra Tillhonová

Chtěli jsme nějakou zajímavou a funkční reklamu, která by lidi nenuceně oslovovala a přilákala k návštěvě našeho charitativního BAZARU. Při jízdě tramvají do práce na Ostravu - Dubinu na mě pořád koukala šedivá oprýskaná stěna. Hned mě napadl Nikola, který pro nás už maloval dodávku, a tak byla volba jasná. Nikolo, moc a moc děkujeme za Tvůj čas a um. Na BAZARU bylo mnohem více lidí, než doposud, takže reklamní graffiti mise byla úspěšná. Těšíme se na další spolupráci.

Zobrazit více

Mgr. Simona Lenčová

SŠTO Lidická v Havířově-Šumbarku v rámci dotačního programu MŠMT na podporu aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování na rok 2014 realizuje projekt „Prevence nás osloví“. Jednou z projektových aktivit, která oslovila žáky školy, bylo malování graffiti. Do projektového dne se zapojili nejen malující žáci, ale i všichni žáci školy, kteří se zasloužili o příjemnou atmosféru. Velkou zásluhu na vytvoření těchto originálních děl má havířovský umělec pan Nikola Vavrous, který přiblížil našim umělcům svět graffiti a obstaral potřebné vybavení.

Zobrazit více

Nikos Eftimiadis

Pro oživení akce Majáles Ostrava 2014 vznikl nápad vytvořit propagační graffiti na Svinovských mostech. Pro provedení jsme oslovili Nikolu Vavrouse, který převedl náš nápad do skutečné podoby. Doslova jsme byli svědky živé show při práci mistra. Se spoluprácí a výsledkem jsme velice spokojeni a přejeme další povedené projekty.

Zobrazit více

Lukáš Čvanda

Působím na Ostravsku jako promotér a majitel extreme baru, s Nikolou spolupracuji řadu let, je to nadšený writer a člověk pro každou srandu. Vždy mi vyšel vstříc a nic nebylo nemožné, od zajištění graffiti jamů a exhibic, přes malby na zakázku a guerilla kampaně až po malbu v mé ložnici. Vždy jsem byl naprosto spokojen.

Zobrazit více