Menu

Žijeme v městech, v džunglích z betonu, kovu a skla. Chodíme mezi šedými bloky domů, v anonymních podchodech a v ulicích do kterých se zakousl zub času, prach a podpisy kolemjdoucích. Od doby kdy jsem začal dělat graffiti, mě tento fakt sžíral a chtěl jsem přetvořit ulice v otevřené galerie, kudy by byla nejen radost procházet, ale kde by se člověk mohl zastavit a nasát inspiraci a krásu, kterou umění přináší. Města na celém světě chápou, pouliční umění patři neodmyslitelně k městskému životu a vnáší radost na ponuré zdi. 

Od roku 2004 spolupracuji s městy, firmami i soukromými vlastníky a vytváříme prostor pro umění v ulicích.

Pro města i soukromé vlastníky zdí ve veřejném prostoru nabízím:

  • – Velkoplošné autorské street-art malby v mé režii
  • – Uspořádání street-art festivalu UNITEDCOLOURS (více info zde )

Stačí se mi ozvat

Nikola KHOMA Vavrous
776 182 810
info@khoma.cz

www.unitedcolours.cz

Reference mých prací


Karel Deuscher

Byli jsme dlouhodobě nespokojeni se stavem Křížového podchodu, řešili jsme to výmalbou na bílou barvu a už tehdy jsme si uvědomovali, že ten prostor chce něčím naplnit. Byl tedy uspořádán festival UNITED COLOURS, který přinesl umění graffiti, dneska už podchod každého donutí zvednout oči, podívat se kolem sebe a vidět že graffiti může být i velmi pěkné umění.

Zobrazit více

Milan Zakřevský

Nikolu znám již léta, ale teprve před nedávnem, kdy jsme řešili v naši obci Vendryni poničenou a počmáranou opěrnou zeď, jsem si na něj vzpomněl. Myšlenka, jak opravit, zkulturnit a zároveň ozvláštnit zeď u komunikace, jež vede středem obce, byla na světě. Již při sestavení návrhu byla spolupráce výborná. Nikola měl velkou trpělivost při zpracování vize, kdy neúnavně naslouchal všem požadavkům zástupcům naši obce. Celý konečný koncept pak se svým kolegou o jednom teplém víkendu dostali na zeď. Dobrá věc se podařila. I anketa prokázala, že se dílo líbí nejen "vendryňákům" ale i přespolním. Zeď je dlouhá a věřím, že jsme se neviděli naposled. Spolupráce na jedničku. Nikolo, děkujeme za profesionální přístup i provedení.

Zobrazit více

Mgr. Bohdana Rywiková

Před časem jsme u nás ve Čtyřlístku – centru pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, řešili poněkud kuriózní problém: Podařilo se nám získat z Evropských fondů finanční prostředky na vybudování nového plotu kolem rozsáhlého pozemku jednoho z našich zařízení, Domova na Liščině v Ostravě – Hrušově. Plot i s kamerovým systémem se podařilo vybudovat, ale na druhé straně – z estetického hlediska nebyl šedý plechový plot „nic moc“. Obrátili jsme se proto na pana Nikolu Vavrouse s jehož pracemi jsme se již setkali v ostravských ulicích, a nabídli jim tuto rozměrnou plochu jako možnost, kde mohou uplatnit svou tvůrčí fantazii, která by na druhé straně mohla nabídnout nejen našim klientům, ale i kolemjdoucím lidem příjemný estetický zážitek. Pan Vavrous se této příležitosti chopil s nadšením a tak již několik let vzniká na plotě, měřícím více než 600 metrů, úctyhodné výtvarné dílo tak trochu „na pokračování“. Prolínají se v něm nálady různých ročních období a postupem času se zrodil i velmi přátelský vztah mezi tvůrcem a klienty i zaměstnanci domova. Všichni také s velkým zájmem sledují, jak jeho zdánlivě nekončící dílo pokračuje a čím je ještě překvapí. Trvá v čase a přitom je velmi nadčasové. Původní plot se pod tímto pouličním obrazem zatím téměř ztratil, nikdo jej už takto nevnímá. Zůstalo „jen“ spray-artové dílo, jež působí více než pozitivně na klienty domova a zároveň nenechá bez povšimnutí nikoho, kdo jde právě kolem.

Zobrazit více

Petra Tillhonová

Chtěli jsme nějakou zajímavou a funkční reklamu, která by lidi nenuceně oslovovala a přilákala k návštěvě našeho charitativního BAZARU. Při jízdě tramvají do práce na Ostravu - Dubinu na mě pořád koukala šedivá oprýskaná stěna. Hned mě napadl Nikola, který pro nás už maloval dodávku, a tak byla volba jasná. Nikolo, moc a moc děkujeme za Tvůj čas a um. Na BAZARU bylo mnohem více lidí, než doposud, takže reklamní graffiti mise byla úspěšná. Těšíme se na další spolupráci.

Zobrazit více